מי אנחנו

מי אנחנו

אנחנו קבוצה של אנשים שהחליטו ליצור אווירה נעימה וקהילתית ברחוב הישראלי. להחזיר את הימים שבהם היינו אומרים שלום ברחוב, צוחקים עם השכנה במכולת, מפטפטים בתור לקופת חולים, את הימים שבהם היציאה לרחוב הייתה חוויה כיפית.
אז איך עושים את זה? מבינים שגם ה"זרים" שסביבנו הם בני אדם בדיוק כמונו. מחזירים מבט, מחייכים, אומרים שלום, אולי אפילו פותחים בשיחה- אלה הן פעולות קטנות שיכולות לשנות לגמרי את החוויה של החיים בישראל.
אנחנו מאמינים ששינוי גדול מתחיל בהרבה פעולות קטנות כאלה. חיוך קטן בבוקר יכול לשנות את כל היום בצורה חיובית, לך ולמי שהיה עד עכשיו לזר. המטרה שלנו היא להפוך את הרעיון הזה לנחלת הכלל ובעזרתו להפוך את התקשורת הקטנה הזו ביננו למשהו לגיטימי ואף מובן מאליו.
שמח"ה הינה תנועה ללא מטרות רווח וללא כל קשר לדת או להשקפה פוליטית. זוהי תנועה פתוחה המזמינה כל אחד להצטרף, לא משנה מי הוא, בן כמה הוא ומהיכן הוא. כל המעוניין לעזור ולקחת חלק פעיל במהפכה מוזמן.

איך הכל התחיל?

הכל התחיל בירושלמית צעירה וחייכנית בשם ערבה רז. כמו הרבה ישראלים אחרים גם ערבה יצאה לטיול אחרי צבא בדרום אמריקה, שם טיילה, התנדבה ובעיקר פגשה המון אנשים.
יום אחד בזמן שנסעה באוטובוס נחתה עליה פתאום ההבנה: דווקא כאן, בארץ זרה, הצליחה ליצור בקלות קשר נעים וחיובי עם אנשים חדשים. הרי בטיול באופן טבעי ניגשים, שואלים, מתייעצים, מכירים ומתחברים.

בישראל זה אחרת – כולנו עסוקים כל כך בחיי היום-יום שאנחנו שוכחים שיש מסביבנו בני אדם. ההשוואה לחיי השגרה בארץ הביאו אותה לתובנה שגם בישראל החיים השגרתיים יכולים להיות נעימים יותר, אם רק נעיז לעשות מעשה. להזכיר לאנשים שנמצאים בשגרה שלהם- שאפשר לחיות אחרת, לשנות גישה, אם רק, נאמין ונתנהג בהתאם- נשדרג מוסכמות! באותו הרגע, ערבה החליטה לקצר את הטיול, לחזור לארץ ולהקים את תנועת שמח"ה. תנועה שכל מטרתה יצירת אווירה נעימה וקהילתית ברחוב הישראלי – שדרוג מוסכמות חברתיות בהתנהגות.

תוך זמן קצר מפתיחת הקבוצה בפייסבוק, נהיו לתנועה חיים משלה, מעל 5,000 חברים הצטרפו, הובילו לסיקור עיתונאי, אנשים שהכירו ברחוב או באוטובוס והתלהבו מהרעיון הקימו את האתר ועזרו לעצב פליירים ולוגו ולאט לאט, התגבש גרעין רציני, מזרים מוחלטים שהאמינו ברעיון ורצו לקדמו, לחברים פעילים שחולמים ביחד, זרים הם חברים 🙂

מי החולמים האלה?

ערבה רז – מייסדת ואם התנועה, קיצרה טיול בדרום אמריקה כדי להקים את "שמח"ה" לאחר שהגיעה בחו"ל לתובנה שזה מה שעליה לעשות. בחורה נדירה שמפיצה סביבה שמחה, אור ואנרגיות חיוביות ומנהיגה מלידה.

חולי רז – סמנכ"לית שירות מיתולוגית, כיום מנכ"לית "חולי רז – יועצים, ייעוץ עסקי לשירות וניהול". התומכת הנלהבת הראשונה של שמח"ה (בתור אימא של ערבה). כיום מתפקדת כמנכ"ל שמח"ה בפועל ומושכת בחוטים שיוצרים את השמח"ה.

מאיר רז – גנן ופסיכולוג לא מוצהר, מתפקד כאחראי לוגיסטיקה וספונסר של התנועה.

יובל עמית – ממבשרת ציון, הוזמן לקבוצה בפייסבוק, נדלק ויצר קשר כדי לעזור לקדם את התנועה ומאז, ידו מלאה בעשייה, כיום הוא אחראי שיתופי פעולה.

דנה פלג
 – עובדת במירס, אם לשניים ומפיצת שמח"ה מלידה. נדלקה על הרעיון, החלה להגיע לפגישות ואף הרימה את מסיבת השכונה הראשונה שהייתה הצלחה מסחררת.

שלומי הר לב – עובד בתחום של ייעוץ, פיתוח וקידום מנהלים. מפיץ שמחה ולקח חלק בהרמת מסיבת השכונה הראשונה, מלך הפעלות ההיכרות הבלתי מעורער.

אביב שמיר – בעל עסק עצמאי לזכיינות עם חברת סאנריידר, מתנדב בעוד מספר מקומות למען הקהילה, מיד כששמע על הרעיון דרך הקבוצה בפייסבוק, יצר קשר והחל ליזום. אחראי על יחסי הציבור של התנועה, פייסבוק וצילום פעילויות משותפות בחסות התנועה.

עמרי רווח – בעל עסק לליווי עסקים באינטרנט ועסק נוסף להכנת סרטי חזון, הגיע דרך הפייסבוק ומהישיבה הראשונה מכניס משמעות ומסייע לעקוב אחרי החזון. עורך התוכן של האתר.

אביר הוד – הצטרף כבר בתור חייל, ישר כשהגיע לידיו בשורת שמח"ה יצר קשר טלפוני, בין שבת לשלוש, הרים אירוע קרניבל שמח"ה, אירוע שכל מטרתו לשמח אנשים ולהזכיר להם את האמת שלנו- החיים אדירים. אביר הוא ההוכחה החיה לכך שזה לא משנה מה אתה עושה בחיים תמיד יש מקום וזמן לשמח אנשים! עכשיו הוא עושה זאת בטיול בצפון אמריקה.

מיכל קריגר – עובדת במוטורולה, שמעה על שמח"ה והצטרפה. עובדת על שילוב שמח"ה במקום עבודתה ונרתמת לכל משימה בשמחה.

עידו אוחיון – בעל ניסיון רב במגזר השלישי כמנכ"ל כנס שדרות לחברה מיד כששמע על ה'סטארט אפ' התלהב, כעת שוקד על תוכנית להכנסת שמח"ה לחברות וארגונים.

סמדי ומנחם גורן – היא מורה לצילום ומפיקת חתונות (שמחות במיוחד), הוא מנהל ביה"ס דמוקרטי ומנהל מטעי המנגו ושניהם קיבוצניקים, סבים לשני נכדים. חברים של המשפחה שהתלהבו מהרעיון. סמדי הוגת הרעיון של פרויקט חיוכים ומנחם תומך נלהב מתחילת הדרך.

נגה עמית – היא קוסמת, לא בתור מקצוע, אלא בחיים- היא עושה קסמים באחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם, היא עושה קסמים בסדנאות שהיא מנחה, בתאטרון פלייבק ובין לבין גם בשמח"ה, כשהיא מפיצה שמח"ה לכל עבר.

עידית חורשי – מעצבת גראפית, הגיעה דרך הפייסבוק ולמרות שההיכרות היא בעיקר וירטואלית, עושה את רוב העיצוב לתנועה ומפיצה שמח"ה גם מרחוק.

שמואל ואזנה – איש הייטק שלא יודע מה זאת הקופסא ולכן חושב מחוצה לה, ללא היסוס לקח את האתר והפיח בו רוח חיים. מנהל את האתר ביד רמה.

דני קציר – יבואן מוצרי תקשורת וחשמל, מראשוני החלוצים המבוגרים בשמח"ה, תכלסן שהוציא לפועל את חלום מדבקות שמח"ה ועוד ידו נטויה.

עדי פרילינג – חייכנית מקצועית, מפיקת פסטיבלים, סטודנטית ועד לא מזמן אחראית על פרויקט לקידום האוכלוסייה האתיופית, מפיצת שמח"ה מבלי לשים לב ומקיימת אירועי שמח"ה בשכונתה.

אביה אלתר – קראה בכתבה הראשונה שהתפרסמה על שמח"ה, התלהבה מיידית, פתחה פייסבוק במיוחד ויצרה קשר. הגיעה לשמח"ה לקראת סוף שנת שירות והיום כבר חיילת בצה"ל ועדיין פעילה!

ארכיון של אנשים טובים שעזרו לנו להתקדם ומידי פעם חוזרים לתמוך:

עדי, לומדת עיצוב בבצלאל, התוודעה לתנועה לאחר שפגשה את ערבה באוטובוס ומאז היא מעצבת את פרסומי התנועה ומשתתפת בחלוקת הפליירים.

רעות וארז, מכפר סבא, היא בוגרת לימודי קופירייטינג והוא עוסק בניהול תוכן לאתרי אינטרנט, קיבלו פלייר בחגיגות העיר הלבנה בת"א, התלהבו מיד ועוד באותו לילה התחילו לחלק בעצמם פליירים. כיום רעות מנצחת ביד רמה על שיווק התנועה ועל הקמת אתר האינטרנט וארז עורך את כל הטקסטים

שלמה, היום קצין מדהים! אבל בזמן שהיה צוער בקורס קצינים, קיבל פלייר במעיין והקדיש חלק לא מבוטל מהזמן הפנוי המועט שלו בלעזור לקדם את התנועה.

תנועת שמח"ה, הינה תנועה ללא מטרות רווח וללא כל קשר לדת או להשקפה פוליטית. התנועה, כפי שניתן לראות מהעצומה, חוצה גילאים, עדות, דתות, אזורים, ישובים, הכנסה, זה לא משנה, עבורנו, כולם שווים וכל מי שרוצה- יכול לקחת חלק במהפכה! 

הגיבו כאן:

3 תגובות בנושא “מי אנחנו

 1. פזית מור

  שמי פזית מור,
  מנהלת שירות בחברת ביטוח
  הרעיון והעשייה מקסימים בעיני.
  גם לפני החיבור הדתי האמנתי שבלי שמחה אי אפשר לחיות חיים איכותיים.
  "מצווה גדולה להיות בשמחה"
  בהבדלה של מוצאי שבת צריך לצחוק ולשמוח כדי שיהיה שבוע מלא בשמחה.
  על פי המקורות אדם שהוא שמח השכינה הקדושה שורה עליו ויש לו יכולת להתפתח ולהתקדם.
  יותר מאשמח לקחת חלק ולשלב את הרעיון גם בעבודתי "שרות שמח" .
  פזית

  1. Arava

   תודה רבה פזית! נשמע שאת עושה דברים לקדם את השמחה- יישר כוח 🙂
   נשמח לשמוע עוד על העבודה שלך ולראות אם אפשר לעשות דברים יחד.
   הרבה שמחות !

 2. יהודית משה

  בס"ד
  יהודית משה בחורה מוגבלת פיזית מחפשת תחנות רדיו שמדברות על נושאים של נכים ומוגבלים.
  אשמח מאוד עם תוכלו לעזור לי בבקשה ולשלוח לי את הרשימה לאותו אימ"ל שמצויין כאן.
  בהערכה יהודית משה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *