שמחה בשוק הכרמל / ניצה דביר

בס"ד
שבוע טוב שמוליק ומבורך
אני רוצה לשתף אותך בסיפור מדהים אמיתי לגמרי שקרה לי ביום שישי האחרון, אתה בהחלט יכול להפיצו כמו שאתה מפיץ סיפורים.
 
תמיד חלמתי להקים איזה פורום/עמותה/חוג….של אנשים למען שמחה, למען חיוך, למען הטוב לזולת, סתם כך בלי שום סיבה, סתם ככה לחייך לעובד הניקיון, לקופאית בסופר, לנותני השירות באשר הם, לילדים ברחוב ועוד….
אני מצליחה לעשות את זה תמיד ברמה האישית ו"מדביקה" את חוג מכריי בבריאות הזו, והחלום עדיין קיים שיתממש….
יום שישי האחרון, על הבוקר החלטתי סתם כך לטייל ברחובות תל אביב, שוק בצלאל, נחלת בנימין, שוק הכרמל, מזמן מזמן מזמן לא הייתי שם.
ואכן נסענו לנו לכייף, התחלנו בשוק בצלאל, "הכול בשקל", "הכול ב-10 שקלים", "רק היום" ואוירה מדהימה, הגניב אותי השוטר שפנה לאחת הנוסעות שבקשה לחנות ברחוב מלא מחניה: "גברת את מבזבזת את המשאב הכי יקר לנו בחיים-את הזמן שלך ושלי, אין חניה" חשבנו לעצמנו איזה יופי!
דוכן פלאפל מדהים בניקיונו קרץ לי לבוא לאכול, אבל מוקדם, 09:00 בבוקר, הבטחתי לעצמי ולבעלי שנסיים את הטיול הרגלי נחזור לאכול צהריים כאן והביתה לשבת.
טיילנו בנחלת בנימין, שוק הכרמל, איזה יופי ישראלי, ישתבח שמו איזה שפע, מלא מלא מלא אנשים בן פורת יוסף, מכל גווני הקשת, תענוג של בוקר.
הזמנו את הבן שלנו להצטרף לקפה של בוקר בנחלת בנימין. בעלי ובני אכלו ארוחת בוקר ואני רציתי לשמור מקום לפלאפל – שתיתי רק קפה.
נהננו מהישיבה והחלטנו לחזור הביתה דרך דוכן הפלאפל.
איך שאנחנו יוצאים מהרחוב ההומה של שוק הכרמל, אנחנו רואים קהל מתקבץ יחד ומוסיקה מזרחית מקפיצה את הלב, שמחה, ריקודים ועיניי לכדו במבטן 2 ילדות קטנות עם מיקרופון, שרות להן ומנסות לזכור את מילות השיר ואמרתי לבעלי ולבן שלי : "איזה יופי, לא משנה מה יש שם, העיקר השמחה, איזה כייף, אנשים שמחים ורוקדים – זהו, זה אושרו של יום, זה ממש מחמם את הלב, העיקר השמחה".
איך שאני מסיימת את המשפט…שמח"ה, צדה עיניי שלט ענק ובו כתוב:
"שימ"חת אותי", שמ"חה. הייתי בשוק! אמרתי לבן שלי-שים לב מה אמרתי לך עכשיו- העיקר השמחה, וזה מה שזה.
מה זה שמחה? "שדרוג מוסכמות חברתיות בהתנהגות".
איך שאני עם פה פעור ומתפעלת מיופיו של חזון נגשת אלי בחורה ושואלת: "מוצא חן בעיניך?" לא יכולתי לענות. אמרתי-"אני המומה, אני מוקסמת, אני חנוקה משמחה". ואז היא שאלה- "את רוצה להצטרף לעמותה שלנו?" "איזו עמותה" אני שואלת?  שמח"ה הינה תנועה ללא מטרות רווח ללא קשר לדת או פוליטיקה. מטרתה ליצור אוירה נעימה ברחוב הישראלי, על ידי נתינת לגיטימציה לתקשורת חיובית".
עניתי: כןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן! אחד גדול כזה שהיא לא יכלה להישאר אדישה והזמינה את יוזמת העמותה, בחורה צעירה בשם ערבה, קורנת משמחה,  וכמובן שהחלפנו פרטים והזמנתי אותם למודיעין וארצה לקחת חלק בפעילות.
 
בעלי הזכיר לי שצריך להמשיך לפלאפל – ומיד עניתי: "אני שבעה! אין צורך בפלאפל, בוא נלך לקבל את השבת בשמחה, אני שבעה מנטאלית" .
וכך חזרנו הביתה עם התחושה של שמח"ה.
אני מעבירה אליכם את מה שכתוב בגלויה שקבלנו יחד עם ורד קטן:
 
לבחירתכם, מידת שמח"ה מתאימה:
שמח"ה 1– קבלה: – להניד ראש (לא להתעלם מקשר עין).
שמח"ה 2 – יוזמה: – ליצור קשר עין ולחייך.
שמח"ה 3 – יצירה : – לברך לשלום.
שמח"ה 4 – העמקה: – ליצור שיחה.
 
ונתת בהם סימני שמח"ה – שיחה, מחווה, חיוך, הנדת ראש.
 
אתר העמותה www.simha.org.il
 ותגידו שניצה דביר המליצה.
 
שבוע מבורך ומלא שמח"ה אמן.
ניצה דביר
050-9262232

הגיבו כאן:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *