ארכיון פוסטים מאת: Arava

ראש השנה – חייבים סיפתח שמח!

ראש השנה תמיד היה סימלי מבחינתי, כאילו יש משמעות מיוחדת לאיפה נהייה באותו יום, עם מי, איך נרגיש. בדיוק כמו מוכר בשוק שרוצה שיהיה לו סיפתח טוב בבוקר, שיסמל את כל היום, כך גם אני רוצה סיפתח שמח לשנה.

השנה יש שני אירועים שאני רוצה לחלוק איתכם כדי לעשות סיפתח טוב:

1. מהפכת שמח"ה לראש השנה תתקיים זו השנה הרביעית!

לא יאומן כמה עבר מאז ועד היום. אתם מתבקשים לעשות פעולה אחת (לפחות) כדי לעשות למישהו שאתם לא מכירים שמח לקראת ראש השנה. זה יכול להיות שלט מכל הלב בכניסה לבניין, עוגה טרייה לשכן ליד, שלט מעלה חיוך על שימשת החלון או גם שלטי חוצות בצמתים מרכזיות (בעבר נעשו ערבים שבהם אנשים התכנסו כדי לעשות שלטים ולתלות אותם יחד). כל מעשה כדי שנהייה אקטיביים ביצירת סיפתח חיובי לשנה החדשה הבאה עלינו לטובה! ממש נשמח אם תרשמו לנו איך היה או תשלחו תמונות! מוזמנים להצטרף לאירוע בפייסבוק.

2. ערב מבוא ליוזמות החברתיות החשובות ביותר שפועלות כיום בארץ.

ליחצו להגדלה

ב-13/9/12 בשעה 19:00
הערב יהיה במתכונת של הרצאות טד, 10 הרצאות של 10 דקות מפי המובילים ביזמות חברתית היום.

אני ממפיקי הערב, כי מבחינתי זו הזרקה ישירה של תקווה, של עשייה של אנשים למען אנשים וזו הדרך הכי טובה לשמוע על מה שכן עובד.
הערב נקרא 'מדברים פתרונות 2'.
הוא יתקיים במרכז רוזין, ברמת אביב. האירוע בפייסבוק.
האירוע בהרשמה מראש התשלום הוא 35 ש"ח – הכל כדי לכסות את העלויות של האולם, הצלמים וכו', באם יהיה עודף הוא יושקע בכנס נוסף על נושאים אחרים (חינוך, שלום, חברה, תזונה וכו'). כל הפרטים בתמונה >>

איך להפוך מרחב מנוכר לקהילתי

* למי שהגיע עד הלום- הפתעה קטנה, סרטון של 6 דקות ובו קנדי צ'אנג מראה לנו איך להפוך מרחב מנוכר לקהילתי ומתקשר. אותי זה ריגש.

בברכת

חג שמח לכל החברים שלא פגשנו,

ערבה גרזון-רז
הלוואי שנאפשר לעצמנו לפגוש יותר השנה.

תנועת שמח"ה

משנכנס אדר מרבין בשמחה + הזמנה רשמית ל'אנחנו בעד' 3/3/12

אנשים שמ"חים ויקרים, קהילה מקסימה של אנשים טובים!

שני דברים לי אליכם,

האחד, שמח"ה קלאסי ורגע קטן בחיי. עברתי לעתלית לפני שבועיים, אני קרובה לים, לרכבת, לכרמל, בקיצור, אני מבסוטה. יום שני לחודש אדר, בשבוע שעבר, ניצלתי את ההזדמנות המשמחת והלכתי להביא לשכניי משלוח מנות (קטן, סימלי ומתוק), השמחה הייתה גדולה, סיפרתי להם גם על תנועת שמח"ה ועל כמה שחשוב לנו להיות בקשר טוב עם השכנים. הכרתי אנשים מקסימים, הדלתות בנינו רשמית פתוחות, יש חיבור ראשוני ומקסים וזה לא דרש ממני כמעט כלום. מהסיפור האישי שלי, אליכם, תנצלו את המועדים המדהימים האלה כדי להתחבר לאנשים מסביבכם ולשמח אותם ואת עצמכם בקירוב וחיזוק הקשר. זה יכול להיות שכנים, זה יכול להיות משהו קטן לשומר בכניסה למשרד, או לכל החברים למשרד, זה יכול להיות לכל אדם בסביבתכם שאתם רוצים להוקיר. ועם כל הכבוד למהפכת הבריאות, אין כמו שוקולד כדי לגרום לאחרון המבוגרים לזרוח כילד קטן שקיבל ממתק. מומלץ בחום! אם אתם עושים את זה תמיד- אחלה, אם החלטתם לנסות השנה- אחלה, בכל מקרה ממש נעריך אם תכתבו לנו כמה מילים על מה זה עשה עבורכם, או תמונות, כדי שנוכל להפיץ סיפורים טובים הלאה!

השני, כללי ומאוד שמח"ה קלאסי, כי מדובר בלחבר תנועות וארגונים. כבר לפני חודשיים פנו אלי חבר'ה מארגון בשם 'מהפכה של אהבה', כחלק מהתארגנות שמטרתה לאחד תנועות, ארגונים ואנשים עושי טוב לעשייה משותפת, כדי שנכיר אחד את השני, נעזור האחד לשני ונשתף פעולה. מאז, הייתי בכמה פגישות יחד עם עוד מובילי ארגונים שמטרתם ליצור אירוע שמאחד אותנו יחד לעשייה משותפת. ההזמנה שקיבלתם בשבוע שעבר לאירוע 'אנחנו בעד' 3/3/12 הוא התוצר של זה. הכוונה היא לעשות אירוע מדי חודש, 3/3, 4/4, 5/5 וכו'. כמה מכם פנו אלי בנוגע לכך שהאירוע השבוע יוצא בשבת וכך מדיר את אלו ששומרי שבת. אתם צודקים אך עם זאת, אנחנו חלק מכמה ארגונים וההחלטה הייתה שתמיד יהיה מועד שבו זה לא יתאים לקבוצה מסוימת, אנחנו עושים קיר של תקווה ולשם כך זקוקים לאור יום ובסוף, אחרי דיונים ארוכים, זו ההחלטה שהתקבלה. אני שמחה מאוד שהצפתם את זה ורשמתם לי מיילים, זה מראה שבאמת איכפת לכם מהעשייה ומעבר לזה, זה באמת מראה כמה הטרוגנית וחוצת מגזרים תנועת שמח"ה, שזה באמת מרגש! מה שחשוב זה האחדות, אנחנו בשלב של למידה ולכן יהיה ניסוי וטעייה והפידבק מכם הוא חשוב מפז! יותר מזה, אם יש לכם רעיונות לקראת האירוע של ה4/4/12, מאוד אשמח אם תרשמו לי ותהיו חלק מהעשייה!

 

ההשראה להתארגנות מלכתחילה הגיעה מהסרטון 'אנחנו התנועה הגדולה בעולם', 5 דקות שמצליחות לתמצת יפה את המהות של מה זו ההתארגנות הזאת וזו בדיוק המהות- זו לא התארגנות, אנחנו לא מנסים ליצור גוף חדש, ארגון גג, גם אין אנחנו, אנחנו זה אתם, זה אני, זה כל מי שפועל לטובת אנושות טובה וצודקת. לכל מי שמאמין באחריות אישית, בכוח שלנו לשנות ולהשתנות לטובה! כל מי שרוצה להיות מעורב ישירות בעשייה מוזמן לקבוצת 'ביחד' בפייסבוק. יש מה לעשות! גם כפעילים עבור האירוע הקרוב, ברביעי וחמישי בלילה פעילים מתנועות מגוונות הולכים לצבוע את הקיר בלבן (כדי להכין אותו לקיר התקווה), באירוע עצמו אנחנו גם נשמח לעזרה בעשייה, כל מי שמעוניין להגיע ולתת יד- פשוט תכתבו לי ואני אחבר אתכם.
תודה על זה שקראתם עד כאן- אני מעריכה את זה מאוד! 🙂
עם הרבה אהבה, חג מלא שמח"ה ומתוקים
ושנתראה בשמחות!
ערבה גרזון-רז,
תנועת שמח"ה.

עדכונים על אירועים משמ"חים!

1. ביום שישי הקרוב (4/11/11) עורכים בלוד (ברח' החלוץ 10) מסיבת שיפוץ בניין. האנשים שמובילים את זה מפעילי שמח"ה הוותיקים שנתקלו בעשייה החיובית שקורמת עור וגידים בלוד והחליטו לקחת חלק.

כמה מילים שלהם על היוזמה- מדובר בבניין מוזנח הממוקם בשכונה מעורבת, בה גרים אנשים חמים עם לב פתוח ורחב, אבל גם עם בעיות ביוב ותחזוקה. המרחב הציבורי מזעזע ולילדים שחוזרים מבית הספר אין מקום נורמלי לשחק בו. מה יעזור אם תביאו? בגדים שאפשר ללכלך ושתי ידיים חרוצות. גם לפחות חסונים שביניכם נמצא עבודה (מתכננים למשל לבנות ספסלי בוץ מקושטים) למרות שיש לנו ציוד, נשמח לתגבור של צבע, מברשות, כלי עבודה, עציצים וצמחים לגינה, קישוטים וכל פריט שיכול לשפר את המרחב הציבורי.
לפרטים נוספים ושאלות: עומר 0522491628 omer.m.miller@gmail.com

בתקווה שאחרי השיפוץ נערוך שם מסיבות שמח"ה בשכונה לרוב 🙂

2.  מהיום אומרים שלום!  מתחילת הדרך של שמח"ה אנחנו מדברים על החשיבות שבלהגיד שלום/ לחייך/ להניד בראש/ להכיר באדם שעבר מולנו ברחוב. והרי זה פלא צץ לו פרויקט השלום, בדיוק למטרה זו! ויש לו אירוע הפצה בו יפגשו מלא אנשים שמ"חים ויגידו שלום סתם כך לעוברים ושבים בתקווה להדביק אותו. ביום שישי ה18/11/11 נפגש ב11:30 ברוטשילד פינת שנקין. בתכנית היכרות ומינגלינג ועשיית שמח! 🙂

אומנות שמתקשרת חיובית :)

השראה לטיפ 'משופצר' למלצר / נעמה בר-שי

ולסיום- תמונה מקסימה ששיתפה אותנו נעמה בר-שי על טיפ 'משופצר' למלצר. דרך לסיים את הארוחה בחיוך…

נשמח לקבל תמונות, טיפים, סיפורים, אירועים משמ"חים ולחלוק אותם עם כולם.

נתראה בשמ"חות הקרובות 🙂

ערבה גרזון-רז, תנועת שמח"ה

פרויקט 'עושים שכונה' נולד

 

שבוע שעבר נפגשתי עם אסף שנהב, בחור שהתחיל את פרויקט השלום, מהיום אומרים שלום! ואחד מיוזמי 1000 השולחנות העגולים. 

בפגישה נולד פרויקט 'עושים שכונה'– השכונה שלי היא כל מה שחלמתי עליה! איך הופכים חלום למציאות?

בשכונות ברחבי הארץ ישבו לדבר על איך הם היו רוצים לראות את השכונה שלהם ויתחילו בעשייה להגשמת החלום (יש מלא רעיונות- גינה קהילתית, שיקום חיצוני, מועדון רצים, מסיבה בשכונה ועוד). אין עדיין תאריך סופי, ככל הנראה השבת האחרונה של נובמבר. עד כה אנחנו מקבלים פידבקים מדהימים! כל מי שמעוניין לקחת חלק בעושים שכונה, אם כאחראי בשכונה שלו, אם בצוות המארגן, אם בהפצה, מוזמן ליצור קשר למייל- osimshuna@gmail.com

בנוסף, אנחנו מחפשים אנשי תקשורת-קולנוע כדי להכין סרטון קצר וויראלי על האירוע! אם אתם/חברים שלכם בעניין, דברו אתנו!

לי יש איזו תחושה של פריצת דרך, תחושה שאנשים כמהים לשינוי והיום הם גם מבינים שהם יכולים לקחת חלק בשביל ליצור אותו..

נשמח לשמוע מחשבות, הערות, פידבקים, רעיונות וכל העולה על רוחכם..

בשמחות!
ערבה גרזון-רז,
תנועת  שמח"ה
054-7568904

"זרים הם חברים, שעוד לא נפגשו"