ארכיון פוסטים מאת: עמרי רווח

אתגר שמחה לחנוכה

מעגל מתנות – איך ליצור קהילה וכלכלה מקומית מעניקה

מעגל מתנות - קהילה מקומית מעניקה

נמאס לכם מהניכור ואתם חולמים לחיות בקהילה אכפתית ותומכת? יקרה לכם המחיה והייתם רוצים לחיות הרבה יותר ברווחה? אם עניתם כן על שתי השאלות המאמר הזה עבורכם! הגיע הזמן ללמוד איך להפוך את השכונה שלך לקהילה אכפתית שהחברים בה ערבים זה לזה ועל הדרך ליצור עידן חדש של שפע דרך כלכלה מקומית ללא כסף, ברטר או כל סוג אחר של חליפין.

הרצון לחיות חיי קהילה הוא רצון בריא וטבעי. קהילה היא אחד הדברים בחיים שנותנים טעם לקום בבוקר ולחיות. העובדה שיש בשביל מי ועם מי לחיות ויש מי שיהיה שם כצריך נותנת ביטחון, תחושת שייכות ומשמעות עמוקה לחיים שלנו.

כלכלה על פי המילון הוא מכלול הפעילות האנושית, המכוונת להשגת האמצעים החומריים הדרושים לאדם לצורך קיומו ורווחתו. לצערנו האופן בו בנויה הכלכלה לא מאפשרת לנו את כל מה שאנחנו צריכים למען קיומנו ורווחתנו והאמצעים והפעילויות האנושיות המכוונים להשגת האמצעיים לחיים הרבה פעמים מפרידים בינינו ופוגעים בקהילה. הכלכלה משלבת בתוכה צרכנות מיותרת וגבוה, מחייה יקרה, שוק עבודה תובעני ותחרותי הכולל בתוכו שעות עבודה רבות, פערים חברתיים וכלכליים עצומים, עוני, הישרדות, רדיפה אחרי כסף כדי לממן את כל הצריכה שלנו. כל אלה  יוצרים שוב ושוב  מעגל קסמים של חוסר שביעות רצון, אדישות, עייפות וניכור אחד מהשני. כלכלה מהסוג הזה פוגעת ביכולת שלנו ליצור קהילה ואנו עדים לדלדולה והיעלמותה.

על מנת לצאת ממעגל הקסמים. וליצור חיבור בין קהילה אוהבת וכלכלה שתומכת בחיים שלנו  ולבסס את שניהם הלכה למעשה במקום המגורים נוכל להשתמש במעגל מתנות. מעגל מתנות הוא התאספות קבועה בה אנשים נפגשים ומשתפים במתנות שלהם: חפצים פיזיים או שירותים. שיעורי ערבית, בייבי-סיטר, עזרה בגינה או תיקוני מחשב, התעמלות, מיטה, מעיל, מדף, טיפול רגשי או פיזי, אימון, עיצוב גרפי ועוד .. לאחר מכן המשתתפים מביעים את הצרכים שלהם. אחרים יכולים להציע לעזור להם. העזרה מוצעת גם היא כמתנה. לא מדובר בברטר או החלפת שירותים.

אז איך הקהילה נוצרת דרך המעגל? תשומת לב ואכפתיות לצורכי הכלל תוך תשומת לב ולגיטימציה לצרכים העמוקים של כל פרט ופרט הם תנאי חשוב להיווצרות קהילה בריאה וברת קיימא. במעגל המתנות אנחנו מתרגלים להיות קשובים לצרכים של האחר ונותנים תשומת לב איך ניתן לעזור לו. במקביל אף פרט לא מוותר על עצמו בקבוצה אלה להפך לכל אחד מקום בטוח לחקור מה הצרכים העמוקים ביותר שלו בכל תחום ותחום. ולבטא את מה שהוא ומה שהוא צריך ורוצה כדי להיות שמח ומסופק.

בסיום המעגל אנשים מחליפי  טלפונים וקובעים ימים ושעות בה יפגשו כדי לתת אחד לשני את המתנות. אנשים במגוון גילאים ומגוון תחומים מוצאים את עצמם מדברים ונפגשים עם שכנים מהקהילה שלא בטוח שבדרך אחרת היו מכירים. המפגש הוא על בסיס של נתינה שזה אקט מאד חברי ( אנחנו בד"כ נותנים מתנות לאלו שאנחנו אוהבים וחברים שלנו) ומכאן נוצרות החברויות והקשרים הקהילתיות נבנים בהדדיות.

בנוסף בחייו של כל חבר המשתתף במעגל המתנות מתחיל להתרחש קסם כלכלי מהסוג שאנחנו בחברה המערבית רק מתחילים להכיר. חפצים, שירותים, אינפורמציה, יעוץ, ומענה רגשי ורוחני מתחילים לזרום לחייו  של המשתתף ללא עירוב של כסף ומבלי שהוא צריך להחזיר למישהו מתנה. חוויה זו של שפע מתחילה להחזיר את הביטחון הבסיסי בחיים. אותו ביטחון שאנחנו אמורים לרכוש עד גיל שנה בזרועות הורינו – הביטחון שכל צרכינו החומריים הרגשיים והרוחניים ימלאו ויקבלו מענה. חוויה זו של שפע היא כמו כוס שמתמלאת והחומר מתחיל לזרום החוצה בצורה של נתינה אל אנשים אחרים.  אין מפסדים יש רק מנצחים.

 

מעבר מהאישי לחברתי- עוד אחד מ"תוצרי הלוואי" שקורה במעגל המתנות הוא המעבר מהאישי לפוליטי. הנפרדות שלנו אחד מהשני, האמונה שהמצב האישי שלנו הוא פרטי והייאוש מנובע מחוסר אמונה בכוח שלנו לשנות את המצב הם אחת הבעיות המרכזיות בחברה המערבית. כשאנשים יושבים בתוך מעגל ומתחילים לדבר על הצרכים שלהם הם נחשפים לכך הם לא לבד בסירה ויש עוד אנשים בעלי צרכים דומים המרגישים כמותם.  האישי הופך חברתי ואנחנו מגלים לדוגמא שבשכונה שלנו הרבה אנשים זקוקים לשקט כי יש רעש תעבורתי. יחד יש להם סיכוי הרבה יותר גדול להעלות רעיונות יצירתיים איך לפתור את הבעיה וכוח לצאת ולפעול למען המטרה.

צמצום הצריכה- צרכים שנפגשים במעגל משפעים על צמצום הצריכה והפחתת יצירת זבל.  זה קורה בשתי רמות. ברמה הראשונה הזבל של מישהו אחד הופך למתנה של מישהו אחר. הרמה השנייה היא צמצום הצריכה דרך המעבר מבעלות לשימוש. כלומר לרוב האנשים יש מספר חפצים שהם זקוקים להם אך משתמשים בהם לעיתים רחוקות – אחת לחודש או אחת שנה לדוגמא: מקדחה, מכסחת דשא, פטיש, מכונת אינאלציה, בלנדר, כלים לאירועים,מכונית וכו' (כמובן שזה משתנה מאדם לאדם). כשקבוצה של אנשים הגרים סמוך זה לזה מוצאים צורך משותף למשל מקדחה הם יכולים להתארגן ובמקום שיקנו מספר מקדחות הם קונים יחד מקדחה אחת וכל פעם שמישהו צריך הוא לוקח משתמש ומחזיר. באותה מידה אם המקדחה מתקלקלת כולם משתתפים כספית בתיקונה.

כל אחד יכול להתחיל מעגל מתנות

השינוי מתחיל ממך! יש לך את הכוח ליצור שינוי בחברה דרך יצירת קהילה וכלכלה שפויה ומעניקה כבר בשכונה שלך. אם הרעיון והקסם של מעגל מתנות דבק בך, תוכל /י לארגן מעגל מתנות תוך שבועיים בלבד. על מנת לעשות זאת יש לעשות את הפעולות הבאות.

  1. מצא/י שותפים בשכונה. מספיק אחד או שניים. הרבה יותר קל וכיף לעבוד עם מישהו. בעבודת צוות  אנחנו יכולים לתת אנרגיה ורעיונות אחד לשני ולעודד כשדברים לא מסתדרים.
  2. מצא/י מקום שמכיל בין 20-50 איש. המקום יכול להיות סלון של מישהו, מתנ"ס,  מרכז קהילתי, בית ספר, סטודיו לתנועה, גלריה וכו' שיהיו מוכני לארח את המעגל בחינם.
  3. קבע/י יום ושעה, הכינ/י הזמנה ( ניתן להעתיק מוכנה בסוף ההסבר) והפיצו אותה בכל האמצעים בשכונה, בפלייר בכניסה לבתים, בדואר, במכולת השכונתית, באתרי אינטרנט קהילתיים וברשתות החברתיות.
  4. כדי ללמוד איך להנחות את המעגל נמליץ להשתתף במעגל קיים כי דבר יותר טוב מניסיון. בדקו באתר של מעגל מתנות היכן יש מעגל הכי קרוב למקום מגורייך ולכו להשתתף , להתרשם וללמוד את המתודה על בשרכם.
  5. קראו את המדריך המעשי באתר מעגל מתנות(http://maagalmatanot.wordpress.com ). במדריך המעשי תוכל למצוא: את הספרון מעגל המתנות להורדה חינם בשפה העברית. בספרון תוכל לקרוא בהרחבה על העקרונות של מעגל המתנות והדרכה מעשית פשוטה איך להנחות את המעגל. אם אין לכם הרבה זמן תוכל למצוא במדריך הסבר יותר קצר ומתומצת איך להנחות את המעגל המורכב בעיקרון שלושה סבבים: סבב צרכים, סבב מתנות, והכרת תודה על מה שיש.
  6. לאחר מספר פעמים שתנחו תוכלו למצוא במעגל מנחים נוספים וליצור הנחיה ומנהיגות מתחלפת כך המעגל לא יהיה שייך לאף אחד אבל הוא יהיה שייך לכולם.
  7. בכל שאלה, צורך בהבהרות ותמיכה תוכלו לפנות אלינו :

גלית פרטל:  galitpartel@gmail.com  , טלפון 0507107611

סוזן פלמבו:  susanstarshine@gmail.com

אפרת מאור: efratmaor@gmail.com , 0502056373

לב גדול

ובהצלחה!

גלית פרטל

מהפכת שמח"ה לראש השנה (2011)

27/9/11   שנה שלישית של מהפכת שמח"ה לראש השנה ואחרי הקיץ האחרון באמת-
המהפכה בשלה להתחיל 🙂

בקיץ הזה עשינו כל כך הרבה
אז בוא נתחיל את השנה החדשה
בעשייה חיובית ומשמחת!

המטרה

העלאת מפלס השמחה ברחוב כסיפתח מוצלח לשנה החדשה

האמצעי 

דפים, בריסטולים, יריעות בד, צבעים, יצירתיות ודמיון

מי מוזמן להשתתף בזה?

כל מי שמאס בכרזות רוויות שנאה בצמתים
כל מי שהיה רוצה לראות יותר אנשים מאירים פנים ברחובות
כל מי שבא לו להתחיל את השנה בלעשות משהו קטן וטוב
זו ההזדמנות שלכם!

אז מה עושים?

בליל ה28 לספטמבר נחגוג את ראש השנה העברית- שנה חדשה שבאה עלינו לטובה.
בשבוע לפני כן, כל אחד בביתו ישקיע בהכנת כרזה/ פוסטר/ יריעת בד עם מלל חיובי-משמח-מעלה חיוך. באישון הלילה שבין ה-27 ל-28 כל אחד ילך לצומת גדולה/ לכיכר המרכזית/ למקום בולט לידו הוא עובר מדי יום ויתלה אותם. כך, כשהמדינה תקיץ בבוקר ראש השנה היא תראה מה אנחנו מאחלים לה- באמת שנה של שמח"ה ושמחה ובעיקר לקיחת אחריות ועשייה חיובית.

שנה שעברה היו בכמה מוקדים התכנסויות שהתארגנו להכין שלטים ביחד- חברים, שכנים, זרים שהכירו דרכינו שעשו פסטיבל לילי של צביעה, הכנת שלטים ותלייה במקומות אסטרטגיים. מומלץ!!

דוגמא לאיך זה נראה בשנים קודמות

אפקט פוטנציאלי- אדיר. מאות- אלפי- מאות אלפי אנשים מחייכים ומופתעים לראות מסרים חיוביים מופצים ללא מטרות רווח.

"אל תגידו יום יבוא- הביאו את היום!"

נשמח אם תאשרו הגעה באירוע בפייסבוק.


*שומרים על נקיון כמובן-

המטרה שלנו היא לא ללכלך את הרחוב- במקומות שבהם ממילא יש כרזות (לרוב פוליטיות ושליליות)- שם אפשר ואף ממש רצוי לשים.
ונדליזם גם יחטא למטרה- אנחנו מנסים לשמור על טוהר המטרות- כי הן באמת טהורות..

סיפור השבוע ממעגל הטורקיז / דני אוסיה

עושר ואושר
לפני כמה ערבים נכנסתי לסניף הבנק כדי להאכיל את המכונות האלו שבולעות צ'קים. הייתה כבר שעת ערב מאוחרת, שעה שהבנק נרגע מפעילותו. החדר היה ריק מאנשים, מלבד הפקידה שנמצאת שם דרך קבע כדי ללוות את הלקוחות, וגיבורת הסיפור- אישה אתיופית כבת ארבעים שהייתה מרוכזת בשטיפת הרצפה. היא הייתה טיפוסית לעדה שלה. מטפחת ראש, סימני קעקועים כחולים על הפנים והצוואר, ומבט כבוש ברצפה. חלפתי על פני שתי הנשים. האחת בירכה אותי לשלום, כמו שבירכה כל לקוח שנכנס, השנייה אפילו לא הרימה את הראש ממלאכתה. ניגשתי אל זולל הצ'קים והתחלתי לנהל אתו שיח כפתורים. תוך כדי כך שמעתי מאחורי סידרה של צלילים שלא יכולתי בהתחלה להבין את פישרה. אחר כך קלטתי שזוהי האישה, ששרה לעצמה בסולם מוזיקלי בלתי אפשרי, שנוצר בתרבות אחרת.
ואז היא משכה אליה את כל תשומת ליבי. נראה היה שהיא ממש נהנית ממלאכתה. עכביש מבועת נס מנוסת בהלה מפני הספונג'ה, והיא כיוונה אותו בעדינות ובזהירות אל דלת היציאה. היא עבדה בריכוז וביעילות, מתעלמת כמעט לחלוטין מכל הסובב אותה. לרגע יכולתי לדמיין אותה מכבדת במטאטא של זרדים את ריצפת החול בבקתה שבה גרה לפני שנים במולדת רחוקה, ועד כמה הסביבה הזו זרה ומנוכרת מבחינתה.
סיימתי את הדיאלוג שלי עם הזולל. הוא רטן בנחת ופלט מספר דפים מודפסים. אספתי אותם ופניתי לצאת. עברתי על פני הפקידה והחלפנו ברכה וחיוך ולאחר מכן עברתי ליד הגיבורה שלי ואמרתי לה שלום.
האפקט היה דרמטי. לרגע אחד היא קפאה, ונראה היה שהמערכות שלה מתקשות לעכל את העובדה הפשוטה שמישהו התייחס אליה. לאחר מכן התרוממה לכדי עמידה זקופה, והישירה כלפי מבט. זה היה מבט נועז, גלוי, של אדם שמכיר בערך עצמו. לא מבט נוקב ופולשני, אלא פשוט הקדשה של מלוא תשומת הלב.
עבר רגע ואז היא אמרה, בקול גרוני ובמבטא מלעילי טיפוסי, "פעם ראשונה מאז שאני פה שמישהו אומר לי שלום. אתה יהודי אמתי".
הרבה שנים שאני משתדל שלא לעבור על פני בודקי תיקים, קופאיות, מנקות ודומיהם כאילו הם אויר. בליבי אני מכנה אותם "העם השקוף" וזוכר היטב איך זה היה להיות בודק בטחוני שאלף אנשים עוברים על פניו בלי לראות אותו. אך הפעם זה היה הפוך. פתאום הרגשתי כאילו הפסקתי להיות חלק מהמון אנונימי, שקוף, וזכיתי לקבל ממנה צבע.
היא המשיכה להביט בי, נשענת על המגב שלה, ואז אמרה "תודה".
ואני אמרתי לה "תודה גם לך" ובליבי השלמתי את המשפט- "תודה לך שאת מה שהינך. שלא נכנעת לעולם ושאת זוכרת מי את ויכולה להעצים את עצמך ואחרים." אמרתי את זה לעצמי, אבל אני חושב שהיא שמעה וידעה בדיוק למה אני מתכוון.
זוללי הצ'קים המשיכו לטרטר.
דני אוסיה

סיכום פגישה, מרץ 2011

שלום!
נפגשנו היום והיה כיף כרגיל
הטכנולוגיה היתה מדהימה הכל הוסרט ושודר בשידור חי לערוץ טלוויזיה אינטרנטי, ערבה השתתפה בפגישה מהודו ומעין מרשפון…
 נושאים מרכזיים:
1. מסיבת שמח"ה בשכונה ברשפון בניצוחה של מעין תתקיים ב 1/4/11 בשעה 11:30 ואילך בסיוענו
2. בומבמלה גם השנה נשתתף בשיתוף עם הבמה של עדי… יובל היזם והמנהל 21-23/4/11
3. תגובה לפונים דרך האתר- טיפול מהיר יותר באמצעות העברה ליובל ואביר. הכרחי להגיב במיידי!
4. אביר חזר עם מרץ נעורים ורוצה לעשות אירוע משמח וסוחף- עשינו סיעור מוחות ואביר "יבשל" ויצור
5. עמרי פתח קבוצת פעילים חדשה בגוגל גרופס, (בנוסף לקבוצת פעילים בפייסבוק) שאתם מתבקשים להצטרף אליה כדי שנוכל לנהל את התקשורת בינינו.
זקוקים לסיועכם! מי יכול לסייע ליובל ולאביר…

שבוע שמח וכיפי לכולכם!!!!

הסיכום המלא:
                                                                                                                        5.3.11
סיכום מפגש פעילי שמח"ה מס' 2 2011
נוכחים: אביר, אביה, רחלי, יובל, חולי, עמרי
נוכחים דרך הפייסבוק: מעין וערבה
1.      מסיבת שמח"ה ברשפון – 1/4/11 יום שישי בשעה 11:30 יש אישור של המועצה וכן הקמת דוכנים וכן החבר'ה מהקרקס. חבר שמביא ציוד די ג'יי, חבר הולך להקים דוכן של עוגות וצ'אי, המושב יפרסם בשבילנו בעיתון, בלוח המודעות ובאתר האינטרנט. כמה חבר'ה נפרסם בבתי קפה וללכת בין .

2.      רחלי מציעה לשים את מטרת מסיבת שמח"ה  ומציעה את עצמה להציג את כל החומרים שהכינה למסיבה של מוסינזון.

3.      אביה מציעה לעשות שלט בד לכבוד האירוע – באחריות אביה.

4.      יובל בחן האם זו מסיבת שמח"ה בשכונה או רק מסיבת מושב.

5.      ערבה- מבינה למה יובל מתכוון בכל מקום זו צורה אחרת. יתכן שאחד הדברים שיתאים זה ג'אם סשן. קרקס, אומנות. הכותרת תהיה מלמעלה מפגש של אנשים. חשוב לעשות הכירות אישית ולשוחח דרך התחביבים. לחשוב על דרך יצירתית להפגיש בין אנשים.

7.      אביר- מה שחשוב לעשות פינות של הכרויות

8.      ערבה- אולי לעשות עם לוחות גדולים ולרשום כמו לוח טרמפים, אני נוסעת לב"ש, מחפש שותפים לריצה, שתהיה פלטפורמה לאנשים שמחפשים קשר אמיתי

9.      עמרי- אם רוצים להמשיך קשר אז פייסבוק

10.מעין- לקחנו ויהיה איבנט בפייבסוק, שלחה לי תמונות.

11.עמרי- קבוצה מהסוג החדש. קבוצה שמיועדת לשמור על קשר בתוך רשפון.

12.שמח"ה- המטרה לעשות שמח. מעין חוששת ש"נשתלט" חולי מסבירה שהתפקיד שלנו לעורר קשר בין אנשים ולא שום דבר אחר.

13.פרסום- להזכיר כמה פעמים כדי שיגיעו

14.סיוע של הפעילים- כולנו לרשות מעין רק תפעילי אותנו

15.בומבמלה באילת 21-23/4/11 בחוף לגונה. משפחת רז לא נמצאת .צריך מתנדבים קבועים. עדי פרילינג הולכת להקים את במת קברט ורוצה לקיים שיתוף איתה.

16.עמרי- נתן לשלוח מייל לכל רשימת הפעילים. לעשות תחרות. לא כל אחד, מי רציני, מי יהיה איתנו שם. יובל, חושש. מחפש אנשים שירצו לקחת חלק פעיל באירוע. עמרי מעלה הטופס והראיונות יהיו אצל עמרי או יובל ב 18/3 9:30-12:30 מבחני קבלה.

17.לקראת בומבמלה צריך צמידים: יובל + מאיר, מדבקות- מאיר מול דני קציר

18.חולצות- אביה לארגן חולצות זולות עם לוגו קדימה ואחורה זרים הם חברים שעוד לא נפגשו ולוגו מאחורה גדול. אביר מבקש לוגו גדול מקדימה.

19.אביר- שמח לחזור, רצה להביא מתנות לכל החבר'ה של שמח"ה, הביא טופיפי… כיף לחזור! חשב ביומיים האחרונים רוצה להרים משהו. חשב על קרניבל בים, משהו גדול, שמח, אולי מחיאות כפיים חינם.

20.סיעור מוחות לאביר- כאפות, פלש מוב, מחיאות כפים חינם, ריו אבירטו. מכוניות שמח"ה כמו נחמן, דוכן עם האוטו לעשות מוזיקה ולתת את הגלויות שיבואו אלינו ונפיץ את השמחה. צי של מכוניות, אוטובוס הקסמים…  מסע שמח"ה בארץ

21.יובל מדווח על 2 פעילות שנמצא איתן בקשר.

22.טיפול בפניות דרך האתר ופייסבוק- עמרי מעביר לכולנו לטיפול ומהיום והלאה ליובל ואביר

מסיבת שכונה ברחוב מוסינזון

מסיבת שמח"ה בשכונה אורגנה ביוזמת רחלי פורת תושבת השכונה שנחשפה לפעילות שמח"ה בקפה דה מרקר! והחליטה לעשות מעשה.
מתנדבי שמח"ה שמחו מאד לאתגר ובאו בהתנדבות ליידע את התושבים לפני האירוע ונכחו באירוע המרגש.

תמונות מהארוע מחכות לכם בפיקאסה ובדף הפייסבוק של שמח"ה

וידאו:

 

מחיאות כפיים לכם!

 

"…איך שאנחנו יוצאים מהרחוב ההומה של שוק הכרמל, אנחנו רואים קהל מתקבץ יחד ומוסיקה מזרחית מקפיצה
את הלב, שמחה, ריקודים ועיניי לכדו במבטן 2 ילדות קטנות עם מיקרופון, שרות להן ומנסות לזכור את מילות השיר ואמרתי לבעלי ולבן שלי : "איזה יופי, לא משנה מה יש שם, העיקר השמחה, איזה כייף, אנשים שמחים ורוקדים – זהו, זה אושרו של יום, זה ממש מחמם את הלב, העיקר השמחה".

 

איך שאני מסיימת את המשפט…שמח"ה, צדה עיניי שלט ענק ובו כתוב:

 

"שימח"ת אותי", שמח"ה. הייתי בשוק! אמרתי לבן שלי-שים לב מה אמרתי לך עכשיו- העיקר השמחה, וזה מה שזה.

 

מה זה שמחה? "שדרוג מוסכמות חברתיות בהתנהגות".

 

איך שאני עם פה פעור ומתפעלת מיופיו של חזון נגשת אלי בחורה ושואלת: "מוצא חן בעיניך?"
לא יכולתי לענות..

את ההמשך תוכלו לקרוא בסיפורי שמח"ה, את התמונות תוכלו לראות כאן
והוידאו:

מהפכת שמחה לראש השנה (2009)

תוצאות מהפכת ראש השנה:
שלטים שמח"ים ומקסימים נתלו על-ידכם ברחבי הארץ!
פרסמו את השלטים שלכם
באלבום בפייסבוק
או שלחו אלינו את התמונות(או קישור לכל מקום אחר בו התמונות שלכם מאוחסנות)
הגיע הזמן, הרחוב מוכן
והמהפכה בשלה להתחיל.
היא התחילה כבר,
לאט לאט ובמחתרת,
בלי יחסי ציבור וגימיקים,
חבורה של אנשים שאכפת להם
התגבשה
והחליטה
שהגיע העת לעשות מעשה.
בלילה שבין ה17 ל18 לספטמבר
אנחנו פועלים.הפעולה היא חשאית ועצמאית
איש איש לעצמו
איש איש בביתו
אבל כולנו יחד עבור כולנו.

מי מוזמן להשתתף בזה?
***********************
כל מי שנמאס לראות כרזות רוויות שנאה בצמתים
כל מי שהיה רוצה לראות יותר אנשים מאירים פנים ברחובות
כל מי שאוהב אנשים ואת החיים ורוצה להפסיק כבר עם השטויות האלה
הגיע הזמן להפסיק להתלונן ולפעול!

**** המטרה ****
העלאת מפלס השמחה ברחוב

**** האמצעי ****
דפים, בריסטולים, יריעות בד, צבעים וכיד הדמיון הטובה עליכם

אז מה עושים?
************
ב-18/9/09 נחגוג את ראש השנה העברית- שנה חדשה שבאה עלינו לטובה.
יום לפני כן, כל אחד בביתו ישקיע בהכנת כרזה/ פוסטר/ יריעת בד עם מלל חיובי-משמח-מעלה חיוך. באישון הלילה שבין ה-17 ל-18 כל אחד ילך לצומת הגדולה/ לכיכר המרכזית/ למקום בולט לידו הוא עובר מדי יום ויתלה אותם. כך, כשהמדינה תקיץ בבוקר ראש השנה היא תראה מה אנחנו מאחלים לה- באמת שנה של שמח"ה ושמחה ובעיקר לקיחת אחריות ועשייה חיובית

זמן שזה אמור לגזול מאתנו- חצי שעה ומעלה, תלוי במידת ההשקעה…

כבר ראינו מספיק שלטים של שנאה
*******************************
איך חשבנו על זה? הלכנו ברחוב בירושלים ופתאום הכה בנו כמה פרסומי שנאה והסתה יש מסביבנו, אח"כ נסענו על כביש מספר 1 בדרך לתל אביב וגם שם ברוב הצמתים היו שלטים שעדיף שלא נצטט מהם.
נפל האסימון – זה לא צריך להיות ככה ויש לנו כוח לשנות את זה- בלי יותר מדי משאבים ובייחוד לפני ראש השנה!

אפקט פוטנציאלי- אדיר. מאות- אלפי- מאות אלפי אנשים מחייכים ומופתעים לראות מסרים חיוביים מופצים ללא מטרות רווח.

"אל תגידו יום יבוא הביאו את היום"
תחי המהפכה
תנועת שמח"ה

שומרים על נקיון כמובן
********************
המטרה שלנו היא לא ללכלך את הרחוב- במקומות שבהם ממילא יש כרזות (לרוב פוליטיות ומעצבנות)- שם אפשר ואף ממש רצוי לשים.
ונדליזם גם יחטא למטרה- אנחנו מנסים לשמור על טוהר המטרות- כי הן באמת טהורות..

מי אנחנו? אתם זה אנחנו
*********************
לכל מי שזו לו הפעם הראשונה שהוא שומע על תנועת שמח"ה- מוזמן להיכנס לאתר
http://www.Simha.Org.il
ולשוטט, להתרשם, לקבל רעיונות ואולי גם מי יודע להעז לחתום על העצומה..

את הקבוצה בפייסבוק אתם כבר מכירים?
http://www.facebook.com/group.php?gid=23208314917

הכנות לקראת המהמפכה
***********************
נשמח לקבל רעיונות מגניבים לכרזות בקיר האיוונט. כל מיני כרזות שנעשו כבר-
"החיים אדירים"
"שנה שמחה/ שמח"ה"
"חיוך- הקו העקום היחידי שמיישר את הכל"
"תחייך לאדם אחד שאינך מכיר פעם בשבוע. שניכם תרגישו נפלא כל השבוע"
"ואהבת לרעך כמוך"
"אהבת חינם זה בחינם"
"החיים יפים כדאי לכם לחיות"
"חיוך עושה פלאים|

מפחד/ת מהחושך? יש פתרון!
*************************
אם הרעיון של המהפכה בחסות החשכה גדול לכם מדי (למרות שהוא לא..) אבל אם-
רעיונות מגניבים לחג- בדרך לארוחת חג לשים דף רגיל על החלון של המכונית ולרשום חג שמח או שנה טובה- בטוח ישמח את האנשים שייתקעו אתכם בפקקים. גם לתלות שלט מהחלון של הבית זה מביא ברכה. פשוט לברך את האנשים בשנה שמחה מכל הלב ובגובה עיניים (גם למאבטח, למלצרית או לעוזרת בית). עוד רעיונות? תכתבו לנו!

להפיץ, להפיץ ו…להפיץ
********************
תוכלו לתרום המון ע"י כך שתפיצו את הארוע לכל החברים והמשפחה שלכם.
ע"י הזמנתם לארוע
Invite Friends…

וע"י לחיצה על "שתף" לפרופיל
Share

שני הכפתורים נמצאים מתחת לתמונה שפינה העליונה של הארוע.

תודה
שנה מלאת שמח"ה ואהבה לכולם